• kişinin kendine yapabileceği en kötü şey

  114.
  en çok kendisini sevmesine rağmen, kendi fikirlerine değer vermemesi. kendini tanımaya kapasitelerini ve kişiliğini keşfetmeye uğraşmaması.

  bilmediği halde, biliyormuş gibi yapıp narsist eğilimlerini tatmin etmesi. bir şeyler üretiyor olmak yerine, başkalarının fikirlerini kendi fikirleri gibi benimsemesi.
  #36704730 :)
 • özgüveni yıkan şeyler

  85.
  öz farkındalık kazanmış, ne olduğunun bilincinde olan bir insan için özgüvenin yıkılacağını düşünmüyorum. insan kendini nasıl görüyorsa, öyle olmaya meyillidir. ağzınızdan her çıkan sözcük, başkaları için farklı bir anlama gelebilir. ancak ne söylediğinizi, neyi ne için yaptığınızı bilmesi gereken kişiler sizlersiniz. işte öz farkındalık bu işe yarar ve kazanılması için hep bir bedel ödenir.
  #36704459 :)
 • arabada ağlamak

  4.
  arada yaparım bunu. ancak arkada diyar pala'dan pompalamasyon şarkısının çalması lazım.
  #36704435 :)
 • sözlükte hiç arkadaşı olmayan yazarlar

  365.
  benim. sadece elit bir zümreyle arkadaş oluyorum. şaka şaka, hepimiz arkadaş değil miyiz?
  #36704422 :)
 • ygs lys kpss neden bu kadar zor

  3.
  bilginiz yeteneğiniz varsa yurt dışına gidin. üniversiteleri istediğiniz kadar bilim yuvası haline getirin, en iyi bilim adamlarını yetiştirin veya bireyler kendilerini geliştirsinler. kpss de mat-1 çıkıyor. ki benim bölümümle hiçbir alakası yok. bu ülkede devleti yönetenler, yetkin insanlardan çok kendi adamlarını istiyorlar. her dönem böyle oluyor.

  bak avrupa'ya gidin orada bilginiz, yetkinliğiniz varsa size değer verirler, mesleki gelişim imkanı sunarlar. böyle iş olmaz, ülke kalkınmaz.
  #36702709 :)
 • açık tenli erkeklerin bir numara olması

  3.
  buğday tenli çekik gözlü ve uzun boylu beyler alır bence.
  #36694774 :)
 • geceye 1 ifşa bırak

  5.
  ne biçim başlık bu stoya gifi falan atın bari.
  #36694654 :)
 • seni annem gibi sevdim

  17.
  'beni öp sonra doğur beni ' dizelerini akla getirir. her erkek sevdiği hanımda annesinden bir parça arıyor sanırım, Oedipus karmaşası bunun kanıtı olsa gerek.
  #36694405 :)
 • en iyi kadın mesleği

  8.
  doktor, gelişim psikologu, okul öncesi öğretmeni, sanskritçe profesörü, psikoterapist, ev hanımı, yazar.
  #36694320 :)
 • nusayri

  46.
  arap alevilerinin mensup olduğu ezoterik bir dindir.
  #36694259 :)
 • 30 yaşına gelip hala evlenmemiş yaşlı

  3.
  o yaşa geldiğimde, bu gruba dahil olmak istemeyen entelektüel ve güzel bir hanım bulursam evleneceğim.
  #36694114 :)
 • kaybetmenin güzel yanı

  184.
  sözlükteki herkes kaybeden maşallah.
  #36693841 :)
 • marilyn monroe nin bu da benim kıçım pozu

  13.
  kendisini severim, ancak poposunu beğenmedim. farklı şekillerde gündeme gelme çabaları mı bu marilyn hanım.
  #36693830 :)
 • uludağ sözlük hayatınıza ne kattı

  131.
  bilgelik, cesaret ve sebat. öğrendiğim bütün bilgileri bu güzide eğitim kurumuna borçluyum.
  #36692838 :)
 • sevgilim galiba ayak feministi

  8.
  ayak feminizmi, feminizmin en son çıkan kollarından biridir. felsefi temellerini, erkeğin libidinal enerjisini ayağa yöneltmesinden ve kadına köle olmak istemesinden almaktadır.

  ayak feminizmi, cinsel eşitliği savunduğundan, böyle aşağılayıcı pozisyonları reddeder.
  #36692792 :)
 • sözlükteki en sıkıcı yazarlar listesi

  12.
  mesela hepiniz.
  #36692740 :)
 • hayattan sıkılmak

  87.
  avcılık ve toplayıcılıkla uğraştığımız, her an g.tu kaptırma tehlikesiyle tetikte uyuduğumuz zamanları ben de özledim ancak şu anki düzen izin vermiyor buna.

  modern yaşantı bizi kendi özümüzden en uzak noktaya koyuyor. ve tek yaptığımız bu hazır kültürün içine doğmak, bu yüzden insanın kendini bulması için kendi kendinden dolayımlanması gereklidir. modern yaşantının; yani büyük şehirlerin, okulların, fabrikaların, avmlerin bizi kendimizden uzaklaştırdığını bir türlü anlayamadık.

  çocukları okullara göndermenin, içgüdülerini öldürdüğünü göremedik. aborjinlerin yakın zamana kadar kullanıyor oldukları 6. hislerimizi biz yıllar önce kaybettik.

  doğunun kültüründe biraz olsun bunlar korunmuş durumda, yinede insan kendini aramaya çıkacaksa, şu an tanıdığı kişinin kendisi olmadığını bilmesi gerekir; biz kültürün yaratmış olduğu özneleriz.

  hayat gerçekten sıkıcı, oysa yapacak ne çok şey var.
  #36692578 :)
 • ateizm derneğinin muhtaçlara çorba dağıtması

  39.
  referans olarak sikkfield'I veren adamlar var. puhahahahahahaha insanın gülesi geliyor. hayır kimsenin inancıyla bir problemim yok ama şu adamdaki bariz aşağılık kompleksini göremeyip, her eleştirisini haklı buluyorsanız diyecek bir şey yok. tamam ekşide bahsettiği bir halt bilmeyen, entel/ateist gözükmeye çalışan popülasyon çok ancak kendisi bu konuyu o kadar çok deşiyor ki, resmen gelin bu bende de var diyor.

  tam bir yansıtma örneği eski ateist. kendisi ateistken böylesine aşağılayıcı davranan müslümanlara nasıl bakıyordu acaba.
  #36692402 :)
 • antalya

  1649.
  öğlen yazdı, şimdi sonbahar, akşam ise kış olacak. bir gün içinde 4 mevsim yaşayabileceğiniz nadir şehirlerden bir tanesidir. aynı zamanda türkiye'de yaşanabilecek en iyi şehirdir. yavaş yavaş metropol haline gelmesi beni üzüyor, eskiden bu kadar trafik olmazdı.
  #36692274 :)
 • reddedilince intiharla tehdit etmek

  22.
  çocukluktaki yanlış bağlanmaların sonucudur genelde. ağlayınca her istediği yapılan çocuk, anne ile yaşadığı ilişkilerini yetişkinliğine taşır.

  birilerine sürekli olarak bağımlı hale gelmek onların doğasında vardır. 'onsuz yapamam'cümlesi bir yetişkinden çok çocuğa göre gelmiyor mu?
  #36687370 :)
 • yeni şeyler getiriyorum