• piç tercih edecek kızlara tavsiyeler

  82.
  Ağlayarak elit bir efendi erkek arayacağınız zamanlar çok olacak.ancak ne yazık ki biz olmayacağız.
  #36047639 :)
 • kitap alıntıları

  1343.
  Kahraman, kişisel gölge figürünü, Ben'i ile bütünleştirdiğinde, yeni bir boyut kazanır, bir yandan bireyliği azalırken insanlığı artar. insanın gölgesi olmasaydı, gerçek olmazdı, çünkü ancak hayaletlerin gölgesi olmaz.

  Analitik psikoloji-carl gustav jung

  (bkz: #35680507)
  #36047029 :)
 • günün film müziği

  10.
  http://video.uludagsozluk.com/v/günün-film-müziği-168061/

  #36046467 :)
 • günün film müziği

  1.
  https://www.youtube.com/watch?v=rc2Vbn31h0Q +

  yeni bir başlık. sanat severlere yeni bir buluşma noktası.
  #36046204 :)
 • iyi geceler bebeğimler

  11.
  Ruyanızda beni görün iyi geceler.
  #36045052 :)
 • kıyamam sana

  92.
  Hanımlar tarafından söylenince içimizin yağları eriyor doğru. gel gelelim çok anlam yüklememek lazım. Ben ilgiyi sevdiğim için bu tarz şeylere tav oluyorum, fakat arkadaşca söylendiyse de anlarım.
  #36044480 :)
 • gecenin şarkısı

  29926.
  https://www.youtube.com/w...h?v=LqRZ2_w56U0&t=11s +

  bazen bir düşe adım attığımız nokta, gerçeğin başlangıcıdır. bir rüyanın tam ortasındaki kavrayış, odağın yitip gidişi, ilk insanla aynı şeyleri hissettiren duygu, asla tarif edilemeyecek ancak herkesin bir kez deneyimlediği kolektif yaşantı.

  üzerine ne kadar konuşsak, ne kadar yakalamaya çalışsak da asla ifade edemeyeceğimiz 'gerçek'

  bir rüyanın içinde gerçeği arayabilir miyiz?

  yıllar geçer, insan gelişir, değişir. normlar buna ayak uydurur. ancak bir kabustan uyanışın ortaya çıkardığı tarifsiz korku, ilk insanın hissettiği korkunun aynısıdır.

  o halde gerçekliğin kendisi, bir düş değil midir?
  #36044381 :)
 • kadınları çekici yapan detaylar

  3135.
  Uzun kazak, mini etek, siyah ten çorap ve topuklu ayakkabı kombinasyonudur.
  #36042556 :)
 • erkeğin mesaj atmasını beklemeyip mesaj atan kız

  40.
  En sevdiğim hanımlar. Evlilik teklifini de onlar yapar.
  #36042382 :)
 • sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

  3865.
  -mar adentro
  - the reader
  - taxi driver
  -The Perks of Being a Wallflower
  -dead man
  -sleepy hollow
  - la pianiste
  -persona
  -amour
  -sen aydınlatırsın geceyi
  -kosmos
  -yeraltı
  -99 francs.
  #36041042 :)
 • sözlük yazarlarına göre aşk nedir

  105.
  ötekinin arzusudur bu kadar basit. aşık olduğumuz insanın kişiliği veya güzelliği değil, bizim o insan içinde kafamızda yarattığımız imge önemlidir.

  örneğin bazı kadınlar babalarına benzeyen erkekleri sever, küçükken babalarıyla ilgili yarattıkları imgeye en yakın kişiyi aramaya koyulurlar.

  bu açıdan biz karşıdaki insanı bir bütün olarak, doğru şekilde kavrayabilir miyiz tartışılır. nitekim aşk, bir düşten ibarettir. ve uyanışınız bazen oldukça sert olur.

  aşkı kötüleyen entryler.
  #36040847 :)
 • yalnızlığın üzerine portakal sıkıp suyunu içmek

  5.
  genelde yalnız insanlar kahve, alkol, sigara ve çayla özdeşleştirildikleri için güzel bir davranıştır. bakın ben yalnızım ama kendi kendime yetebiliyorum, demenin bir yoludur.
  #36040708 :)
 • içine kapanık kadınlardan hoşlanmak

  7.
  insan analiz etmeyi seven bir bey uğraşıdır. gizem her zaman çeker. net.
  #36040637 :)
 • evlenmelik kadın meslekleri

  45.
  psikanalist olabilir, psikiyatr olabilir, doktor olabilir, doçent ünvanını almış akademisyen olabilir. ama gönül ferman dinlemezse, tabi ki mesleği önemli değil.
  #36040574 :)
 • psikoloji

  220.
  insan hayatına dair her şeyi kapsar. bu yüzden psikolojiyi bilmek için, illaki bununla ilgili bir bölüm okumak zorunda değilsiniz. kendi ruhunuza dair yaptığınız her türlü araştırma, içe yönelme durumu psikolojinin alanına girer.

  freud 2 ciltlik düşlerin yorumu eserini yazarken, sadece kendi rüyalarından yola çıkmıştır. tabi ki kuramlar bize büyük oranda fikir verir, ancak her insanın ruh dünyası kendine hastır.

  insanı ele alırken, ne bir deney nesnesi ne de organizma olarak ele almalıyız. tabi ki davranışların altında yatan fizyolojik sebepler incelenmeli.

  ancak insan davranışını açıklamada bu yetersizdir. işte bu yüzden psikoloji, tinbilimdir. bedenden çok ruhu tedavi eder. ve ruh iyileştikçe bedende iyileşir.

  dünyadaki her birey, belli bir potansiyelle doğar. ancak kendini gerçekleştirenler sadece içe yönelmiş olanlardır. jung'un dediği gibi;"dışa bakan düş görür, içe bakan uyanış yaşar."

  çünkü gerçek, bilinçdışıdır.

  yazıdan eğitimin önemsiz olduğu anlaşımasın. freud'un tıp eğitimi vardı 'düşlerin yorumunu' yazarken.
  #36039939 :)
 • anın görüntüsü

  21969.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1362747/+

  18 mart çanakkale şehitlerini anma günü için, onların yediği yemeklerden dağıtıyor okulumuz.

  Üzüm hoşafı
  Buğday çorbası.
  #36038581 :)
 • rüya analizi

  4.
  "1. Bilinçli bir durumu, bilinçdışının tepkisi olan bir düşün izlediği durum. Bu, bir ek ya da dengeleyici nitelikte olabilir; bunun günün izlenimlerine işaret ettiği açıktır; yakın geçmişte bazı olay lar olmasaydı, bu tür düş de elbette görülmezdi.

  2. Belli bir bilinç durumunun uyarısı olmayan, bilinçdışının ken disinin doğurduğu düş; bu anın bilinçli durumundan bambaşka bir durum yaratır ve ikisi arasında bir çekişmeye neden olur. Birinci düş türünde, ağır basan bilinç öğesi idi, ondaki enerji potansiyelinde, bilinçdışı öğeye, aşağı doğru akıyordu; öteki düş türündeyse ikisi arasında bir denge vardır.

  3. Ama, bilinçdışının ters konumu daha ağır bastığında, yükselme, bilinçdışından bilince doğru olmaktadır. işte o zaman, anlamlı düşler görülür ki, bunlar kimi zaman, bilincin yönelimini baştanbaşa değiştirir, hatta tersine çevirir. Bunlar, düş görenin bir türlü yorumlayamadığı, arketipik güçlerdir; çoğu kez gele cekten haber verirler. Bazan akıl hastalığının, ya da ciddi bir nevrozun başlangıcında da görülürler."

  Bu yazıda jung rüyanın 3 tipinden bahsediyor. Genellikle jungcu analistler rüyaları tek tek ele almak yerine, bir bütün olarak bir dizi rüya olarak incelerler. Ve bu yorumlarda mistik öğeleri anlamlandırmaya çalışırlar.

  gestalt modelide buna benzemektedir. Ancak gestaltcilar rüyaları incelerken rüyadaki her nesne ve insan yerine kendimizi koyup onlari seslendirmemizi isterler. Zira onlar için her materyal bilinçdışı benliğin kabul etmediği bir kişiyi temsil etmektedir.

  Rüya ruh sağlığı için önemlidir çünkü bilinçdışına itilen arzu burada tatmin edilir.
  #36037464 :)
 • uludağ sözlük nickaltı savaşları

  10.
  yetkin kişiler tarafından yapılan gerçekçi eleştiriler olsa güzel olurdu. eleştiri eksiği giderir, ancak genelde kıskançlık, aşağılık kompleksinin yansıtılması ve kibir içeriyor eleştiriler.

  sanki üstünlük savaşındayız, burada yarattığı kimlikten ibaret olanlar var.
  #36034773 :)
 • ekşi sözlüğün uludağ sözlükten kötü olması

  8.
  hiç yazmadığım için bilemem. ancak moderasyon ilgili diyorlar, burada bdvye bakılmıyor bile. insan hiç olmazsa kapatır şikayeti.
  #36034608 :)
 • çocuk odasına sahip olmamış çocuk

  105.
  aslında çocukların özel hayatı olmadığını düşünmek yanlış olur. yeri geldiğinde onlara da mahremiyet tanınmalıdır. zira sürekli olarak yanında olmak, onda hiç aşılamayacak bir utanç duygusuna ve bağımlı kişiliğe sebebiyet verebilir.

  iyi akşamlar.
  #36034567 :)
 • yeni şeyler getiriyorum