• açık oylayan yazarın aslında herkesi açık oylaması

  12.
  derin düşüncelere iter insanı. az önce nişan yüzüğünü denize fırlattım, mutlu musunuz?
  #35428940 :)
 • ben yalnızlığı seviyorum diye kendini kandırmak

  13.
  insanlar bu halde iken, neden kendini kandırmak olsun. olsa olsa, benzer bir insan bulamamaktan kaynaklanan bir yakınmadır. o kadarda olsun, yalnızlık fena değil.
  #35428888 :)
 • light in babylon

  39.
  ilginç buldum tarzlarını, takip edeceğim.etnik müzik severim zaten.

  http://video.uludagsozluk.com/v/light-in-babylon-87311/

  #35428219 :)
 • günün şarkısı

  2940.
  http://video.uludagsozluk.com/v/gecenin-şarkısı-154966/  bu aralar böyle orta avrupa dağlarına kaçıp geri dönmeyesim var. hayal tabi ki. gelmeyi düşünen olursa, bakarız.
  #35428104 :)
 • cigarettes after sex

  40.
  sözlükteki yazarların yaşam tarzını yansıtan bir şarkı bence. herkes yeraltı zaten burada.
  #35428082 :)
 • anilah

  2.
  daha önce warduna'yı dinliyordum zaten. biraz maskülen bir sesi var, ancak benim hoşlandığım türde. ezoterik, folklorik tarzı gerçekten çok hoş, aynı zamanda şehirlerden pek hoşlanmaması kendisine bir artı daha kazandırdı. evet aradığım gadın.

  https://www.youtube.com/watch?v=zHDrHRmaQjQ +
  #35428063 :)
 • aşk

  15529.
  kafanızda bir imge yaratın, sonra yüceltin. öyle değer verin ki hiçbir yere koymayın onu, başınızın üzerine bile. aşk tek kişilik bir hayaldir. iki insanın olması gerektiği yerde, esasında kafamızda yarattığımız bir arzu imgesi. ötekinin bir etkisi sadece, karşıda başka bir özne yok. sadece; imgelem, hayal, sanrı.
  #35427843 :)
 • le trio joubran masar

  4.
  http://video.uludagsozluk.com/v/gecenin-şarkısı-109619/

  #35427810 :)
 • dead man

  20.
  tuhaf bir western filmidir, belli bir senaryo akışı yok. bu açıdan deneysel sinema filmlerine oldukça benziyor, yer yer absürt ögeler ve kara mizaha rastlamak mümkün. johnny depp'in filmdeki ismi william blake, böyle oluna şairden birkaç güzel dizede görmek mümkün oluyor. ben genel anlamda sevdim, kız arkadaşla izlenir.

  filmin birçok sahnesinde neil young'un film için yaptığı müzik kullanılmış. bence çok iyide olmuş.

  doğar bazıları tatlı hazza,
  doğar bazıları sonsuz geceye.
  yönlendiriliriz bir yalana inanmaya
  göz'ün içinden görmediğimizde,
  ki bir gece doğmuştur, can vermek için bir gecede,
  ruh uyurken ışık huzmelerinde.
  #35427688 :)
 • açık oylamak ve favlamak arasındaki fark

  9.
  açık oylamak, senden hoşlanıyorum demektir. fav ise direkt evlen benimle. bunun ayrıdına vardıktan sonra oylayın beni. boş yere heveslendirmeyin. saygılar.
  #35427624 :)
 • ilk buluşmada hesabı ödemeye çalışan kız

  395.
  iyidir. birde entelektüel bir kadınsa, tadından yenmez. böyle kadınlar eklesin.
  #35427432 :)
 • yalnızlık mırıldanmaları

  4.
  gecenin bir yarısı uyandım ve gözlerimi tavana diktim, düşünceler yakamı bırakmadı. sanırım bir western senaryosu yazacağım. arka planda tom waits.
  #35425240 :)
 • kitap alıntıları

  811.
  Ben de onun gibiydim, aynı düşük omuzlar, aynı oturup kalkmayı bilemeyen haller. Çocukluğum, ikibüklüm, yanıbaşımda duruyor. Ona bir kerecik ya da hafifçe dokunamayacağım kadar uzakta. Benim çocukluğum gözlerimiz kadar uzak, onun çocukluğu gözlerimiz kadar gizli.Sessiz sırlar, kalplerimizin içindeki karanlık saraylarda taş gibi kurulmuş oturuyorlar: hükümranlıklarından bıkmış sırlar: tahttan indirilmek isteyen tiranlar.

  Ulysses- James Joyce
  #35425102 :)
 • sözlükten biriyle evlenmek

  126.
  inanç eksikliği var arkadaşlar sizde. oldukça gerçek.
  #35424715 :)
 • sözlükten biriyle evlenmek

  122.
  sanırım şubatın ortasıydı. o zamanlar bir sahil kasabasında geçimimi balıkçılıkla sağlıyordum. uzun süren şehir hayatından sonra, bir taşra kasabasının huzuruna bırakmıştım kendimi. boş zamanlarımda sözlüğe giriyor, birkaç bir şey yazıp çıkıyordum. eskiden pek ehemmiyeti yoktu benim için sözlüğün, zira yazmaya yeni başladığım bir kitabım vardı ve bu oldukça fazla meşgul ediyordu beni.

  izin günlerimden biriydi. oldukça sıkıcı geçen, sıkıntıdan saatlerce tavanı izlememe sebebiyet veren koca bir gün. yataktan kalkmaya bile üşeniyordum.

  https://www.youtube.com/watch?v=vaSyaOuKFvo +

  arka planda eski plakta çalan birkaç şarkı, evet plak dinlemeyi severim.

  o sırada, sözlüğe girmeye karar verdim. mesaj kutumda tonlarca mesaj, beğeni butonunda ise yüzlerce beğeni vardı. nereden bilebilirdim o gün, hayatımın dönüm noktası olan ilişkinin başlayacağını. belki günden güne tüketen bir zehir, belkide hayatımın en güzel günüydü o gün.

  evet, onu nasıl tasvir etsem bilemiyorum. bütün entrylerimi beğenmiş, analiz ettiğim kitapları, paylaştığım müzikleri tek tek yorumlamıştı. ruh eşi olduğumu iddia ediyordu? ancak ona nasıl güvenebilirdim.

  zaman geçti, zaman geçtikçe gördüm ki gerçekten de oldukça benziyorduk. sanki yıllar önce kaybettiğim ruhumun, diğer yarısını bulmuştum.  aylarca süren konuşmalardan sonra karar verdim, evet kendisine evlilik teklif edecektim. zira daha önce onun gibisini görmemiştim. hem sanattan, edebiyattan ve müzikten anlıyor, hemde kendini harikulade bir biçimde ifade ediyordu.

  taşra kasabasından ayrılmaya karar verdim, buraya gelirken içim karamsarlıkla doluydu. yol beni hiç istemediğim bir şekilde sürüklemişti buraya, bugüne kadar kaybettiklerim kazandıklarıma hep üstün gelmişti.

  ama inanıyordum bu sefer farklı olacaktı. birlikte bir buluşma tarihi ayarladık, antalya'da saat kulesinin önünde bekleyecekti beni. eski chevy kamyonetime atlayıp, kaş ilçesinden, antalya'ya doğru yola çıktım. saat tam 8.30 da demişti.

  o çocuksu heyecan, o hevesle yol akıp gitti. tam 8.30 da saat kulesine ulaştım. bir süre bekledim, gelmedi. belkide işi çıkmıştır dedim, ancak saat 9 a gelmişti.

  evet o gün orada saat 10 a kadar bekledim. ta ki telefonumdaki iki kelimelik mesaja kadar.

  "yapamam, elveda. "

  neden bile yazmadım, üstelemedim.düşmek istemedim üzerine. bazen düşünüyorum da, insan gerçekten evrende ufacık bir nokta.

  ve oldukça aciz, sevmekten bile... iyi geceler.... buda böyle bir anımdı...

  https://www.youtube.com/watch?v=nfwWKCRth_A +
  #35424420 :)
 • kadınları çekici yapan detaylar

  2850.
  #35423977 :)
 • gecenin tarihi fotoğrafı

  667.


  kuzenlerim. en sağdaki suphi, ortadaki hamza, en soldaki nurettin.
  #35423777 :)
 • gecenin film sahnesi

  94.


  tarantino.
  #35423445 :)
 • film müzikleri

  27.
  https://www.youtube.com/watch?v=jSyDqiHSvQc +
  #35423193 :)
 • gecenin klasik müziği

  227.
  http://video.uludagsozluk.com/v/gecenin-klasik-müziği-164276/  bir gün olur da silik yersem, benim yerime biri yazsın bu başlığa her gün. ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı.
  #35423159 :)
 • yeni şeyler getiriyorum