• 24 mayıs 2017 eski hesapların trollere satılması

  .
  açılın ben yetkiliyim.

  akını trollünü bilmem ama mezarlıktaki yerleri bile unutulmuş birden çok hesabın aktive olduğu gün gibi aşikar, anlamamak için salak olmak veya bu işlere kafa yormuyor olmak lazım.

  11 senedir buradayım, nesil falan hiç takmam, tek umursadığım sözlüğün amacından sapıp yetersiz bir sürü vatandaşın yazar yapılıp ortalığı kirletmesini sadece izlemeyip müdahale edebilmekti ama doğal olarak başaramadım. illa ki zaman ilerliyor ve hiçbir şey ilk başladığımız zamandaki gibi değil ama sözlüğün yapması gereken, dejenerasyona uyum sağlamak yerine onları kendine uydurmak olmalıydı. sıkıntılarla ilgili elimizden geldiğince uyarılarda bulunduk ama ne yazık ki hiçbiri dikkate alınmadı.

  biraz daha takip edip yorumlamak lazım ama uludağ sözlükteki eski nesil hesaplar satılsa bile, sözlüğün vardığı noktayı varsayarak, bunları almak isteyecek kişilerin kaliteden ziyade belirli bir hedef doğrultusunda hareket etmesi veya kalitesizliklerini parayla empoze etmek isteyecek kişiler olması gerektiğini anlamamak, sağlıklı bir birey açısından mümkün değil.

  başka hiçbir sözlükte yazmadım, isterlerse uçursunlar ama dikkate alınmadığım yeri ben de ciddiye alamıyorum maalesef.

  eski görünümlü son model mastürbatörlerinizle hepinize iyi orgazmlar diliyorum..
  #36707016 :)
 • geceye 1 ifşa bırak

  .

  *
  #36694708 :)
 • hexa gram

  .
  son egzorsiz vidyosu malum ortamlara düşmüş. evet. (#36601827)

  https://youtu.be/ruoKZTBNEis
  #36601859 :)
 • diyar pala dinleyen psikanalist

  .
  ileride süpervizör olarak başvuracağım yegane uzmandır. diyar pala dinlemek bir ayrıcalıktır.
  #36595449 :)
 • kahveye girip ne kadar hegelci varsa aq demek

  .
  Kahvedekiler arasında gerginlik yaratacaktır. Büyük ihtimalle tartışma sosyalizmle sonlanacaktır. Ancak,diyalektiğin d'sini duyduğum an uçan tekme atarım. O kadar sinirim bozuk.
  #36577843 :)
 • nerede o eski kantçılar diye efkarlanan kız

  .
  Garip bir biçimde geçmişe özlem duyan ve bu özlem duygsunu yeni kantçıları beğenmeyişine de yansıtan kızdır. Eski kantçılar o güzel atlara binip gitmişlerdir.
  #36567359 :)
 • gece dergi

  .
  Aksilikler yaşanmazsa bir hafta içerisinde ikinci basılı yayınını çıkaracak olan oluşum. Severek takip ediyoruz efenim, saygılar bizden.
  #36486144 :)
 • american gods

  .
  Ian mcshane gibi bir karakteri barındıran güzel başlamış bir dizidir. içinde bolca amerikan klişeleri olsa da ian için izlemeye değer.

  Kitapını okumayanların anlamasını ummuyorum. başta iskandinav mitolojisi ve diğer ulusların mitolojisine hakim olması gerekir. Dizi eski tanrıların ve yeni tanrıların kapışmasını konu ediniyor.izleyelim ve görelim

  Bu arada kitap tavsiyesini bana 3-4 ay önce veren kahraman arketipi hocama da teşekkür ederim
  #36531346 :)
 • carl gustav jung

  .
  Psikanalizde önde gelen isimlerden biri.Bu adamı rüyamda gördüm ve ağaca asılıydım veya o asılıydı, emin değilim. Sonra bana aslında tüm hepsi sensin dedi. Uyanınca dedim fenafillah'tan bahsetmedi neyse ki.
  #36498453 :)
 • annen ve eşin ölür umarım diye mesaj atan yazar

  .
  tövbe sümme haşa 7 yıllık interaktif sözlükler hayatımda gördüğüm en ilginç mesaj buydu. seks hiyalerini atan mı dersin, acayip fantazili gayler mi dersin zilyon tane embesille karşılaştım her sözlükte ama bunun gibisini görmedim. ciddi söylüyor bir de. kendini femin filan sanıyor ama dilekler çok ironik.

  kendisine, annesine ve doğacak çocuklarına uzun ömürler diliyorum.

  ağzındaki o bokları temizlemeden evlat edinmemesini ayrıca tavsiye ediyorum.

  adjsad. sapık sapık tipler ya.

  edit: arkadaşlar bu arada annemi 10 yaşımdayken gırtlak kanserinden kaybettim. bunu yazara da söyledim, "iyi olmuş" mesajı ile karşılaştım.
  #36480742 :)
 • getirilen yasaklara sevinen türk halkı

  .
  her ne için olursa olsun yasaklarla, baskıyla bir toplum düzeni kurulmasına sevinen insanların oluşturduğu topluluktur. dün bir kez daha bu ülkede yaşıyor olmaktan utandım.

  akp 2002 yılında başa gelirken ohal'in kaldırılmasını ve demokratikleşmeyi vaadediyordu. 2010'dan beri getirdiği yasakların haddi hesabı yok. sadece bu hafta getirilen 3 yasak;

  - antalya'da açık alanda içki yasağı
  - wikipedia'ya geçici erişim engeli
  - evlilik programlarının yasaklanması

  geçmiş yıllarda başta youtube engeli olmak üzere keyfi sosyal medya engellerini de görmüştür bu ülke. 2017 referandumundaysa mühürsüz oy skandalıyla durum çok daha vahim bir hal aldı. ülke hiç iyiye gitmiyor.
  bu düzensizlikler gösteriyor ki, akp demokratik bir parti olmadığı gibi eskilerden daha da beter olmuştur. yani kurulurken edindiği ilkelerden sapmıştır. sayıca çoğunluk olmanız haklı olduğunuzu göstermez.

  kısacası getirilen yasakları sevinçle karşılayan ve ''oh olsun'' çeken insanlar işin ucu yarın öbür gün kendilerine dokunduğunda şikayet etmeye yüz bulamaz. mesela ismail alpen. gelecekte bir kararnameyle sözlüğünün kapatılması mümkün ama o erdoğan'a yanaşarak bunun önüne geçeceğini umuyor. (kişisel görüş) böyle demokrasi ülkesi olmaz.
  #36478277 :)
 • kahraman arketipi

  .
  psikolojik ve felsefi alanda okuma yapmış ve kendini yetiştirmiş bir yazar. bazı kesimler tarafından eleştiri aldığı noktalar mevcut. ayrıca biraz antipatik karşılanmış.
  #36476876 :)
 • garip

  .
  Aslında olağan olan ama bizim nedensellikten bağışık olarak işleyemeyen zihnimiz yüzünden anlam verilemeyen şeyler için kullanılan, "üç nokta" doğasına içkin olan bir kelimedir.

  Sözlük, birisi var. Çok sıradan. Sizin konuşmak istediğiniz, söyleşmek istediğiniz, fikirlerini emmek istediğiniz biri. Ama imkansız bunu yapmanız. Garip kısım şu;sıradan ve belki de çok kötü, pislik ve değer bilmeyen insanlar bu kişiyle konuşma fırsatı bulabiliyor, onunla banka kuyruğunda kavga edebiliyor, onun yanında oturabiliyor, onun kahvesini servis ederken yüzünü buruşturup bakma cüretinde bulunabiliyor, onun komşusu olabiliyor, onunla aynı mahallede yaşayabiliyor, onunla metrobüste sıkış tepiş halde yolculuk edebiliyor,onunla aynı caddede yan yana yürüyebiliyor. Hem de farkında bile olmadan! Doğallıkla! Siz bir kere bile göremiyorsunuz, tesadüfen bile kolunuz çarpmıyor. Aynı şehirde bile olamıyorsunuz. Nasıl iş?
  #36475671 :)
 • kahraman arketipi

  .
  Eskisi kadar aktif olmadığını görünce kendi adıma üzüldüğüm ama kendisi adına sevindiğim yazar. Yine de bu kadar inaktif olma, otoimmuna kurban gidersin. Öptüm.
  #36468324 :)
 • kahraman arketipi

  .
  Çakma jung'tur kendisi. Kahraman arketipi'ne artık nasıl özendiyse, nickini de öyle seçmiş. insanların bir de gölgeleri varmışmış. Ilımlı olan birinin gölgesi sinirli olabilirmiş. Bilemiyorum,herkesin böyle bir yüzü olduğunu sanmıyorum.

  Lacancılara ölüm. He, sol hegelcilere de elim değsin.

  Şaka şaka.
  #36468286 :)
 • kız arkadaşının ayakkabı bağını bağlayan erkek

  .
  Benimdir, bendim. Her neyse. Çok eski sevgilimin ayakkabısının bağı kalabalık bir kaldırımda çözülmüştü, bağlamak için harekete geçtiğini görünce ben müdahale edip bağladım. Bunun bir nedeni nezaket ama asıl nedeni o kalabalıkta bağlamak için eğilmesini istemememdi. Böyle olmasa da bağlar mıydım, evet.

  Peki, o ne yaptı? Sürekli olarak beni kıskandığı gerekçesi ile beni terk etti.

  Peki, umrumda oldu mu? Evet. Ama geçti.
  #36467872 :)
 • fazla eksilenmiş entry lerini silen yazar

  .
  buyrun benim. yalnız hepsini silmedim ben ki profile bakan görür hala durur birçoğu. sadece eksi alanları değil fazla artı alanları da silmişliğim var. buradaki mevzu şundan kaynaklanıyor, dönüp geriye bakınca bazen yazdıklarının saçma ve yanlış olduğunu anlıyorsun ilk anda olmasa da. yani artı eksi mevzusundan öte entrynin bir anlık duyguyla yazıldığını anlıyorsun. yanlış olduğunu farkedip siliyorsun. hepsi bu.
  #36464520 :)
 • umut

  .

  Daha önce de paylaşmıştım bu görseli. Ancak, görselin bendeki etkisi üzerine bir şeyler yazma fırsatım olmamıştı, nasip bugüneymiş.

  Bu fotoğrafı ilk gördüğümde , istemsiz bir tebessüm belirdi yüzümde. Dedim, işte hayata tutunmaktır bu! Mücadeledir, umuttur. Birilerinin, zorla elinizden almaya çalıştığı yaşam hakkınıza sahip çıkmaktır. Pes etmemektir.Seni yaşlandıran kabuklarından sıyrılıp, gençliğe "merhaba" demektir. Tazelenmek, yenilenmektir. Eskisinden daha güçlü olmak, hayata karşı duruşunuzdan taviz vermemektir. Dört elle sarılmaktır hakkınız olana.Ve onu sizden almalarına fırsat vermemektir.

  Hayat "Bitti" dediğiniz noktada, size öyle güzel sürprizler hazırlar ki, o kadarını siz bile tahmin edemezsiniz. Bu yüzden, yaşam varsa umut da her daim vardır. Yaşamak da başlı başına bir umut degil midir zaten?
  #36459163 :)
 • uyumuyorum çünkü

  .
  Yazarların uyumama sebepleridir. Sözlük,gerçekten artık... insanlarla tam bağ kurdum diyorum ve bir şey çıkıyor.

  Yan komşumuz yeni taşındı. Bizim apartman hala eski apartmanlardan olduğundan komşuluk kültürü bir nebze de olsa korunabildi. En azından, yanımızda yaşayan kişinin yüzünü biliyoruz. Neyse, orta yaşlıdan daha büyük bir çift ve bir de bunların bir adet kızları taşındı. Ben işe giderken apartmanda kız kutuları yukarı çıkarıyordu. Bir kutu sırf kitapla doluydu. Gülümseştik.

  Ertesi gün, onu balkonda kitap okurken gördüm. Güneşten istifade ediyor,yeşillenen ağaçları izliyordum. Kitabını bıraktı ve selam, dedi. Ben de kafamla karşılık verdim.

  Bana kahve yaptım,gelsene dedi. Kabul ettim teklifini. Eve girdiğimde müthiş bir estetik duruşun yansıması özel tasarım olduğu belli olan eşyalarla düzenlenmiş bir odada buldum kendimi. Odanın enerjisi, kokusu, her nesne olması gerektiği yerde insanı huzurla selamlıyordu. Bir duvar boydan boya kitaplıktı. ilk basım olduğu belli birçok eski kitabın kokusu, kahve kokusuna karışmıştı.

  Böyle gel, deyip mutfağa buyur etti. "Kahveni nasıl alırsın?" diye sordu. "şeker alayım ama süt olmasın lütfen" dedim. " bak bu kahveyi güney amerika'dan özel taleple getirttim, bayılacaksın" dedi ve kahve eşliğinde sohbetimize devam ettik.

  O gün eve geçince yıllardır komşularla arkadaş olmanın, digitalleşmemiş has bir etkileşim kurmanın eksikliğini hissettiğimi fark ettim. Yalnız bu kıza öyle ısındım ki sürekli görüşmek istiyordum.

  Bir gün ben işe giderken apartmanda karşılaştık. işten sonra bir şeyler yapmaya karar verdik. Bir mekana geçmek istemediğimi söyleyince, o halde bize geçeriz, dedi.

  Akşam saatlerinde evi daha da huzur doluydu. Bilmiyorum belki de mistik bir havası var da diyebilirdim. Eğri büğrü duran maya heykellerindeki korkunç suretler bana baktıkça kendimi orada değil, yucatan yarımadasındaki kumsalda çadırda gibi hissediyordum.

  Felsefe ile olan yakından ilgisine bayıldım. Kant, hegel gibi filozoflara hakim olmasının yanında, çok becerikli yorumlar getirebiliyordu. Kitaptan alıntı yaptıktan sonra, yanağıma bastırarak kondurduğu sıcak buseden sonra iyice ona kendimi kaptırmıştım.

  Sonra gözlerime bakıp bir şey söylemeden mutfağa geçti. Dönerken kant'a geri dönüş mevzusundan bahsetmeye başladı. O anda kızaran yanaklarım soğumaya başladı. Lütfen dedim içimden,lütfen düşündüğüm şeyi söylemesin dedim. Ama çok geçti.

  "yeni-kantçıyım ben!" dedi.

  Sonrasını hatırlamıyorum. Bunu düşündüğüm için uyuyamıyorum.
  #36449258 :)
 • sözlükte entelektüel adam yoktur varsa ispat etsin

  .
  (bkz: sahipolmakyadaolmak).
  oda silik yedi ve terketti gitti. evet.
  #36441835 :)